Opis dostępności miejsca realizacji projektu oraz punktu rekrutacyjno – informacyjnego w Szkole Podstawowej w Kętrzynie. 84-223 Linia, Kętrzyno 9
Dojście do budynku Gminy jest utwardzone i ma równą nawierzchnię. Do wejścia do budynku prowadzi podjazd dla osób z niepełnosprawnościami oraz schody. Do strefy wejściowej budynku prowadzą przeszklone drzwi o szerokości 90 cm, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Przy budynku wyznaczono miejsce postojowego dla osób z niepełnosprawnościami.
Po wejściu do budynku na parterze zamieszczona jest tablica informacyjna z rozkładem pomieszczeń. Pomieszczenia oznakowane są tabliczkami z numerem pokoju i nazwą referatu.
Schody na piętra posiadają barierki. W budynku brak jest windy.
W razie konieczności pracownicy stosują dostęp alternatywny i zapewniają obsługę osób z niepełnosprawnościami na parterze budynku - pokój nr 4, który dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na parterze umiejscowiona jest też toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Urząd Gminy w Lini zapewnia możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego. Osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenie powinno być dokonane w jednej z następujących form:
- e-mail na adres: kancelaria@gminalinia.com.pl
- telefonicznie na nr (58) 676 85 82
- drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Linia, ul. Turystyczna 15, 84-223 Linia
ZALACZNIK_3_OSWIADCZENIE_REZYGNACJI_W_PROJEKCIE
ZALACZNIK_2_FORMULARZ_REKRUTACYJNY_NAUCZYCIEL
ZALACZNIK_1_FORMULARZ REKRUTACYJNY_DZIECKA
Opis dostępności miejsca realizacji projektu punktu rekrutacyjno-informacyjnego w
Urzędzie Gminy w Lini.
Programy i projekty realizowane w szkole
#SuperKoderzy
#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4-8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.
Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego.
Program domowych detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”
Celem programu „Jaś i Małgosia na tropie” jest opóźnienie wieku, w którym dzieci i młodzież sięgają po alkohol. Program ma wpłynąć również na ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu w tym celu wykorzystując wzmocnienie środowiska rodzinnego, indywidualnych predyspozycji oraz tzw. rówieśniczych czynników chroniących
"Trzymaj formę" – prozdrowotny program edukacyjny.
Program ten przygotowany został przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Wejherowie.
Celem programu, który objmuje uczniów klas V – VI, jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie.
"Bieg po zdrowie" – to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej dlauczniów klas IV.
Program ten przygotowany został przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Wejherowie.
Główne cele programu:
· opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży
· pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
· zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
„Klub Bezpiecznego Puchatka”
Uczniowie klas I-III należą do Klubu Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny realizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty i Komendy Głównej Policji. Celem programu jest edukacja pierwszoklasistów w zakresie bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabawy.
„Program dla szkół” – program dla klas I – V.
"Program dla szkół” ma promować wśród dzieci zdrową dietę bogatą w owoce, warzywa i mleko.
„Szkoło Pomóż i Ty”
Corocznie nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty” organizowanej przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Samorząd uczniowski zaangażował się w zbiórkę funduszy na ten cel sprzedając cegiełki w postaci pomocy naukowych przesłane przez organizatora akcji. Każdy uczeń mógł zostać posiadaczem dowolnej ilości cegiełek.
„Być jak Ignacy” – projekt edukacyjny dla klas I – III.
Program „Być jak Ignacy” to wielka naukowa przygoda dla dzieci, jak i nauczycieli. Zachęca do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) – dla klas I – VIII.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.